Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na péči o osobu blízkou

19.8.2018 | K.B.

Pěkný den. Můj dotaz se týká maminky v terminálním stádiu rakoviny o kterou se doposud staráme sami doma. O příspěvek na péči máme zažádáno už téměř rok, ale zatím vše nebylo vyřízeno. Jelikož brzy nastupuji do práce a péče je již natolik náročná, tak jsme se domluvili s maminkou na pobytu od 24.8. v hospici s tím, že si ji na víkendy budeme brát domů. Chtěla jsem se zeptat jak a vlastně kdo bude pobírat příspěvek na péči a jaký je rozdím v tom, když maminku budou pouštět na víkendy domů na propustku nebo bude mít pobyt od nedělního večera do pátku a pak ukončený. Děkuji

Urgovali jste? Přečtěte si znovu http://portal.mpsv.cz/soc/ssl/prispevek, pro jistotu. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: