Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči o osobo blízkou v domově

9.11.2011 | Žaneta

Dobrý den,chci se zeptat,zda mají nárok na tento příspěvek i lidé,žijící v domově důchodců?Babičce je 81let,již 10et žije v domově pokojného stáří a já nevím,zda má také nárok si o příspěvek zažádat nebo to tato instituce dělá za ně.Pokud jej získá,dostane ho vyplacený osobně nebo jej za ni pobírá domov?A ještě mě zajímá,co z něj má právo hradit a jak je to v případě hospitalizace v nemocnici?Děkuji za odpověď,pokud možno na můj osobní e-mail.

Příspěvek na péči získává ten, kde se stará. Je-li v ústavní péči, což babička je, tak příspěvek patří pochopitelně domovu pokojného stáří O příspěvek může sama nebo zařízení, což bývá častější. V případě hospitalizace záleží na její délce, do měsíce a nad měsíc. Jen zdravotnické zařízení zatím i při případné dlouhodobější hospitalizaci nic nepobírá.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: