Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

1.8.2012 | Pavla Hadáčková

Dobrý den.chtěla bych se zeptat, máme babičku v domově ze zvláštním režimem, z důchodu se platí stravné a pobyt, na svých stránkách mají uvedeno, že pokud má i příspěvek na péči dává i ten příspěvek v té výši co ji byl uznán. Jenže oni po nás chtějí příspěvek ve výši 4000 a babičce byl uznán 800,-Kč a tak se musí rodina skládat. Mám dotaz, jestli můžou po nás chtít,tedy po babičce vyšší příspěvek než jí byl uznán?
Děkuji za odpověď
Pavla Hadáčková

Domov stran výše příspěvku může žádat jen výši, jakou jste dostávali. Nejedná se spíše o součást platby za pobyt?


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: