Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prispevek na peci

31.10.2012 | Aneta Špilová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, starám se o prarodice, jiz jsme zazadali o prispevek na peci, pecujici jsem ja, ted cekame na vyjadreni . Normalne pracuji a chci se zeptat jak je to s placenim socialniho a zdravotniho? A jeste by me zajimalo, mam dlouhodobe problemy se zady, chci se zeptat zda by nebyl problem kdybych musela jit na nemocenskou, a zda bych to pri priznani prispevku musela nekde hlasit, dekuji za informace

Z vašeho dotazu není jasné, zda pracujete na celý úvazek, kdy za vás zaměstnavatel platí zdravotní a sociální pojištění, či nikoliv. A péči o prarodiče vykonávate po pracovní době. V případě vaší nemoci, nebudete mít v případě pečovatelky o prarodiče nárok na nemocenskou, na ni by se podílel váš zaměstnavatel.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: