Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na péči

4.9.2016 | Milena Šaljová

Jsem zaměstnaná, ovšem bydlím 86-letou maminkou, která se již více než 4 roky není schopna pohybovat mimo byt. mimo to, že samozřejmě v podstatě zajišťuji téměř, tak to i z větší části platím. Maminka prostě nemá zájem o žádné žebračenky, kam zřejmě počítá i příspěvek na svou péči.Aktuálně to zvládám, ale asi bude hůř zejména po mém přechodu do SD za cca 2 roky. Prostě lze nějak požádat o příspěvek na péči o dost bezmocnou maminku, když ona tu potřebu nemá /za 5000 Kč s komlexní péčí vyžije,pravda s připomínkami/. Praktická lékařka také nemá důvod něco řešt, maminku již neviděla více než 4 roky, ale na zavolání vypíše recepty, které vyzvednu atd.

Domluvte se se zdravotně sociálním odborem od koho by chtěli vyjádření, pravděpodobně od obvodního lékaře či lékaře, který je informovaný o jejím zdravotním stavu. Ovšem pouze to, že maminka nevychází z bytu, není podklad pro příspěvek na péči. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: