Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

20.6.2016 | apolena

Dobrý den,
pobírám příspěvek na péči 3. st na matku.V poslední době začala mít vůči mé osobě až vydírající podmínky, jako například že pokud jí nekoupím cigarety,tak zruší opatrovné,které si nechá posílat na svůj vlastní účet a bude si platit služby do domu.A že na tom bude mnohem líp...protože ty služby si objedná jen párkrát do měsíce a tak jí k jejímu starobnímu důchodu zbyde spousta peněz navíc,které si bude ukládat.Bohužel moje matka v tomto nápadu má podporu i od své dcery,která žije mimo ČR.Moje otázka tedy je.....může matka bez jakéhokoliv šetření a udání důvodu převést výplatu příspěvku na svůj účet?To opravdu nebude nikoho zajímat kolik z těch peněz utratí vlastně za péči?

Asi vás nepotěším, může. Nemá omezení k právním úkonům, je svéprávná, může si se svými penězi hospodařit dle vlastní úvahy. (Tošnerová, psychiatrie)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: