Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na péči

27.5.2016 | Eliška

Prosím o informaci, tatínek i maminka pobírají příspěvek na péči, jejich samostatnost a sebeobsluha se zhoršuje, chtěla bych se proto o ně starat, mně je 56 let! Pokud by byl příspěvek psaný na mě, musela bych s nimi žít v jedné domácnosti, aby se mi tento započítával jako mzda ( pro výměru starobního důchodu)? Bydlím od rodičú 5 minut chůze. Děkuji!

Příspěvek patří rodičům a oni rozhodují kdo a za jakých okolností se bude starat. Jestliže se rozhodli pro vás, tak vás ze svého příspěvku budou platit i nadále, budete za nimi docházet. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: