Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

6.3.2016 | minaříková m

Dobrý den, pečuji o maminku ve 4. stupni. Mohu si přivydělat ? Příspěvek mi dává a já z toho platím její potřeby, pomoc charity, diakonie atd. Je u mne doma. Děkuji

Výdělek můžete mít jakkoliv vysoký a v jakémkoliv zákonném rozsahu. Jen pokud jste pečující, tak péče musí být poskytnuta v potřebném rozsahu (tedy úkonů nebo životních potřeb, které maminka nezvládá). Pokud při tom zvládáte pracovat, příspěvek na péči se nekrátí, neodebírá ani jinak neupravuje v závislosti na výši a rozsahu vašich příjmů.
Podívejte se na (odkud je výše zmíněný text)
http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/prispevek-na-peci/privydelek-k-invalidite-prvniho-stupne-11833.html
TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: