Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Prispevek na peci

30.5.2013 | Aneta

Dobry den, staram se o sve prarodice, jiz jsme si zazadali o prispevek na peci. Premyslim ze bych se stala opatrovnikem a odesla z prace jelikoz pece je nutna uz uplne, ale chci se zeptat, kdybych se rohodla mit miminko, z ceho se mi vypocita materska? Nebo tim ze bych byla opatrovnik nemam narok na materskou,ale jen rodicovsky prispevek? Nevim hak mam tuto situaci resit.dekuji za odpoved.Aneta

Naše poradna není kompetetní pro odpovědí týkající se mateřského příspěvku, vhodnější je kontaktovat Úřad práce. Příspěvek na péči dostávají vaší prarodiče a vy nejste opatrovnicí, to je právní pojem. Pro své prarodiče můžete být pečovatelkou, kteří vás budou platit ze svého příspěvku na péči. Bylo by vhodné přečíst si odpovědi na podobné dotazy.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: