Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Příspěvek na péči

6.1.2014 | Hedvika

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda bych mohla žádat příspěvek na péči na svou nemocnou matku, která je v plném invalidním důchodu. Je kardiak a její zdravotní stav se s věkem zhoršuje a sama si již nikam nedojede. Má problémy s dýcháním atd. Já jsem samoživitelka. Mám 2 menší děti, zdravotně postižené, na které pobírám také příspěvky na péči. Zajímalo by mě, zda je možné ještě zažádat o třetí příspěvek na péči na mojí mamku. Děkuji

Samotný fakt, že maminka je v plném invalidním důchodu, je kardiak a její zdravotní stav se s věkem zhoršuje /toto vyjádření je zcela obecné/ a sama si již nikam nedojede /je třeba zdravotní zdůvodnění/, může a nemusí být důvodem podání žádosti o příspěvek. K jejímu zdravotnímu stavu a jejímu postižení by se měl vyjádřit ošetřující lékař.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: