Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

28.9.10 | Hana

Dobrý den,
mé mamince je 80 let, je diabetik - píchá si inzulín, má vysoký tlak, špatně chodí a má problémy se zrakem i sluchem. Žije ve společné domácnosti s tatínkem, kterému je 86 let a také vyžaduje zvýšenou péči. Asi 3 roky pobírala příspěvek na péči ve výši 2000Kč, v současné době by u této skupiny mělo dojít ke krácení příspěvku na 800Kč, což zcela jistě nepokryje jeji náklady na zvýšenou péči. Jak máme v tomto případě postupovat?
Děkuji Hana

Těžko se mohu k problému vyjádřit. Uvažte, v čem skutečně spočívají náklady na zvýšenou péči.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: