Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

17.2.2011 | Yveta

Dobrý den, prosím o radu. Můžete mi říct komu přesně náleží příspěvek na péči?? Moje maminka se stará babičku která má 4. stupeň bezmocnosti. Její bratr jí ale tvrdí že z tohoto příspěvku je maminka povinná hradit ještě péči o babičku jako jsou plenky, léky apod.
Děkuji mockrát za odpověď. Ani nevíte jak moc je to důležité.

Příspěvěk na péči patří tomu, koho babička určí, není-li toho schopna, tak tomu, kdo se o ní stará, to znamená vaše maminka. Plenky například jsou hrazeny z pojištění.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: