Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na péči

5.4.2011 | Renáta J.

Otec 64 let s diagnozou rakovina plic, stádium III.A. Před začátkem chemoterapie byl zcela soběstačný. Již po první dávce chemoterapie klasické nežádoucí účinky, jako nevolnost, zvracení, nechutenství, slabost. Nyní po 2.dávce chemy dokonce již 14 dní v nemocnici. Příští týden třetí chemoterapi a dá se očekávat, že se vše bude opakovat. Doma se o něj stará maminka, která se od něj nemůže hnout na krok. Může si matka požádat (resp.otec) o příspěvek na péči? Má šanci na schválení?? Děkuji za odpověď. Renáta J.

Každá chemoterapie může probíhat jinak, navíc se může dle průběhu upravovat. Uvažte, příspěvek na péči zohledňuje závislost na péči další osoby, tedy v základních funkcích. Pomoc při oblékání, stravování, hygieně atd. Pokud tatínek je v této situaci, pak můžete o příspěvek zažádat.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: