Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


příspěvek na mobilitu

10.10.2013 | Z. Dvořáková

Můj dotaz se týká příspěvku na mobilitu, který pobíral můj otec.
Vzhledem k tomu, že MPSV poslalo složenku za listopad na příspěvek na mobilitu se zpožděním, což si MPSV nedokáže připustit, nestihl si otec příspěvek na poště vybrat.
Otec zemřel koncem prosince, složenka za listopad zůstala nevybrána. Poplatky zpětně za otce splatit musím, ale na příspěvek na péči nárok nemám, protože otec se mnou nebydlel v jedné domácnosti.
Vždyť v listopadu otec normálně fungoval, měl stejné potřeby jako v říjnu či prosinci...
Vznesla jsem tento dotaz na MPSV a bylo mně řečeno, že otec už nebyl schopen si složenku vybrat, ale to není pravda. Kdyby složenka dorazila do 15.12. jak tvrdí MPSV, otec by si ji vybral, protože zemřel náhle 25.12.2012. Ironií je, že kdyby příspěvek chodil na účet, peníze by dostal…
Pravidelné výplatní termíny jsou pro příspěvek na mobilitu nastaveny k 15 dni v měsíci. Lze tedy předpokládat, že zdravotní stav Vašeho tatínka byl již v té době natolik vážný, že mu neumožňoval dopravu na poštu, tak aby si mohl vyzvednout zaslanou složenku, tak aby mohl být využit k účelu dávky.
Kde je, prosím, pravda? Mně nejde ani o těch 400 Kč, ale o princip. Proto, když jsem objevila vaši poradnu, zkouším se dodatečně zeptat 
Děkuji za odpověď, Dvořáková

Jestli dobře rozumím vašemu dotazu, váš otec nedostal do 15.12. složenku na 400 Kč. Zemřel 25.12. Chcete-li dokázat svou pravdu, musíte mít podklady k téměř rok staré záležitosti.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: