Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


před opatrovnictvím

5.7.2016 | jiří vecheta

Otec je nyní těžce a nevyléčitelně nemocný. Co máme dělat jako rodina, která nebydlí s otcem již dlouho ve společné domácnosti, než soud rozhodne o Opatrovnictví nemocné osoby? To může trvat déle... A plná moc nepřipadá již z právního hlediska v úvahu, protože už je v pokročilém stádiu nemoci, leží v nemocnici a špatně komunikuje.

Nemáme žádný přístup ani k zastupování ve věcech běžně provozních (pravidelné platby za energie v domácnosti, různé pojistky za dům i auto, paušální tarif telefonu, přejímání doporučených zásilek a hlavně vyřizování plnění soudních rozhodnutí, aby nedošlo k exekuci apod.) ? Jaká je právní ochrana? Nechceme, aby nenabíhali další platby a s tím i spojené penále atd. za něco, co již nemocný nemůže z povahy svého onemocnění již plnit!

Dohořte se sociální pracovnicí v nemocnici (což lze i telefonicky), kde je váš otec hospitalizován. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: