Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Přechodná péče o maminku

7.1.2019 | AP

Dobrý den, celoročně pečuje o 93 letou maminku, která je postižena alzheimrovou chorobou moje sestra, maminka je na ni silně fixována, mě, svou druhou dceru vůbec nepoznává. V létě, asi během 14 dnů, bude nutné umístit maminku mimo prostředí, na které je zvyklá. Prosím o radu - je vhodnější odlehčovací služba a nebo přestěhování maminky ke mně, do jiného města a prostředí, bez kontaktu na jedinou známou osobu ? Co jí méně ublíží ? Máme obavu, že se její zdravotní stav ještě zhorší.
Děkuji za odpověď.

Je mně líto, ale nejvhodnější odpověď si dáte vy sama. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: