Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Praděda

6.12.2004 | Jana

Dobrý den,
starám se o pradědu a vse bylo dosud v poradku, ale od konce zari nechce chodit na malou na WC a dela po byte louzicky. Byl prohlednut doktorem a ten rekl, ze je deda zdravy, ze je jenom moc stary (pres 94).Na velkou si
dojde, ale cura na ruzna mista v byte. Kdyz objevim misto, kam se vycural, najde si dalsi den jine misto. Zkousim to po dobrem i po zlem ale vůbec nic nepomaha, vzdy slibi, ze uz to neudela. Pak treba tri dny vydrzi chodit na WC a pak se zase 10 dni za sebou vycura nekde po byte,tam kde si mysli, ze na to neprijdu.Chci se zeptat zda se jedna jen o lenost dojit si na WC, nebo jestli to je priznak neceho jineho. Zkusila jsem mu i dat nocnik do pokoje, ale stejne se vycural na koberec.
Moc dekuju za radu. Jana

Vašeho pradědečka by měl vidět urolog, ze všech profesí má k problematice nejblíže a farmakologicky dokáže v některých případech pomoci. A je jeden z odborníků, který předepisuje plenky na jedno použití. Je otázkou, zda váš pradědeček cítí potřebu, či vnímá pocit plného měchýře a vlastní akt močení, i to může být v pozadí problému. Rozhodně se nejedná o lenost, či schválnost, poruchy jednání mohou být i příznakem demence. Přimlouvala bych se za plenky na jedno použití.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: