Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


povinosti vyplivajici z pece o osobu blizkou

15.6.2011 | Hana Mikulecka

Dobry den,mam v peči svou matku je po mozkove mrtvici ve 3stupni zavislosti, takže na ni pobirám 8000kč zajimalo by me jestli mohu jit,alespon na chvilku k dceri na navštěvu,když matka leži a kouka na televizi nebo musim být celý den u ni. Ona po mě vyžaduje,abych byla stále doma jen nakoupit mužu jit,ale okamžitě domu!Je o ni dobře postaráno,ale pořád je to málo.Chce abych vedle ni byla pořád nebo mě pry seberou přispěvek.Děkuji Vám za odpověd.

Váš dotaz směřuje k rozporu blízké osoby mezi objektivní realitou a subjektivními potřebami, což sama vnímáte. Je-li v době, kdy nejste u maminky o ni řádně postaráno, zajistila jste péči, pak není problém. Pak jste splnila povinnosti vyplývající z péče o osobu blízkou.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: