Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


potřebuji pečovat o manžela

16.7.2011 | Nachtigalová

Dobrý den, manžel je po druhé operaci rakoviny jícnu a žaludku, je mu 54 let, já pracuji,je mě 52 let. Mám nárok na sociální péči o manžela?Sám nemůže být celý den a strava se musí připravovat dietní.
Prosím napište,když bych zůstala doma ze zaměstnání,jestli bych měla nárok na sociální dávky a na koho se obrátit.
Moc díky za odpověď.

Mirka

Dohovořte se nejdřív s ošetřujícím lékařem vašeho muže. V čem je závislý na péči další osoby, v čem potřebuje pomoc. Co je důvodem, že nemůže být celý den sám. O případný příspěvek na péči by váš muž požádal přes zdravotně sociální odbor obecního úřadu. Bylo by vhodné, abyste v naší poradně přečetla podobné otázky a odpovědi na ně.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: