Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


postup opatrovnice

16.9.2018 | Linek Bohumír

Dobrý den,můj otec byl uznán nesvéprávným (otec má 90 roků)požádal jsem soud o opatrovnictví bohužel soud v Karlových Varech mě to zamítnul s tím,že moje trvalé bydliště je na slovensku byla mu určena opatrovnice městem K.V. bohužel můj otec byl okrádán romy p.opatřovatelka mě bohužel neodpovídá na moje dotazy např.či zažádala o domov důchodců pro mého otce,když byl otec v nemocnici a chtěl jsem informaci kde otec leží mě neinformovala s tím,že mají zákaz volat na slovensko,tak jsem p.opatřovatelku poprosil,aby mě informovala aspoň mailom bohužel ani na moje otázky mi neodpovídá dokonce mi zrušila dispoziční právo s otcovým učtem,takže mě přestali chodit výpisy otcova učtu,bez oznámění,dále jsem zjistil,že otcovi nezaplatila pojištění domácnosti atd,jinak jsem spokojený spečovatelským ustavem,který jsem zabezpečil,ještě kdy byl otec svéprávný.Chci se zeptat zda postup opatrovnice je v suladě se zákonem a jak mám postupovat,když se mi postup opatřovnice nelíbí?Velmi pěkně vám děkuji za odpověd

Můžete situaci řešit soudně - v Karlových Varech. Stížnost můžete dát i nadřízené opatrovnice. Bohužel vaší nevýhodou je vzdálenost, některé akce je třeba řešit hned, což bude argument opatrovnice, která je v místě. T.T.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: