Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


postižená maminka

15.7.2011 | hana

Dobrý den, mám maminku od narození postiženou DMO,je jí 60 let,má IV.st.postižení,a bydlí zároveň v jednom domě ještě se svými rodiči,tedy mou babičkou 81 let a dědou 86let,a mým otcem,ten má invalidní důchod, všichni už potřebují dost péče a pomoci, dojezdů k lékaři atd.,ale ještě jsou částečně samostatní,a já jsem nyní skončila mateřskou a jsem třetí den na úřadu práce, uvažovala jsem o péči o os.blízkou, ale nemám s nimi společnou domácnost, bydlím o 6 km dále.
Myslíte že mám možnost o nějakou péči o ně, místo zaměstnání. Mám 2 malé děti a k nim domů jtejně jezdíme min.3xtýdně, a dle potřeby vozím k lékaři, teda vozila jsem, dokud jsem byla na mateřské. mám vystudovanou sociální činnost.

Samozřejmě, že můžete, je to otázkou, kdo v rodině pobírá nejvyšší příspěvek na péči, maminka, 12 000 Kč? Pak po dohodě s ní, můžete se o ní starat, co by pečující o osobu blízkou.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: