Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


poruchy soustredeni

22.7.2004 | El.

Nejsem si uplne jista, jestli se muj dotaz hodi do teto poradny, ale odkaz jsem dnes objevila na www.jobs.cz, kde se podobnym problemem zabyvate, proto se na tyto stranky obracim. Asi pred dvema lety (v 18 letech) jsem zacla organizovat velice narocny projekt. Puvodne mi mely pomahat jeste 3 lide, ale nakonec jsem zustala sama. Byly to asi 4 mesice hodne velke driny. Po tom co projekt skoncil (velmi uspesne) jsem se tak nejak "sesypala" z te tihy a odpovednosti, kterou jsem tu dobu musela mit, navic me potkalo neprilis stastne obdobi v mem osobnim zivote a ja od te doby nemuzu ziskat zpatky energii a entuziasmus, se kterym jsem do vsech veci sla. Nedokazu v nejake rozumne mire studovat, velice brzy ztracim soustredenost, a to i pri konverzaci s druhym clovekem. Nedokazu tak pohotove reagovat a uz vubec ne se branit. Muze byt moje porucha soustredeni zavinena tim projektem? A jak velkou ulohu v teto poruse hraje konzumace alkoholu? Jak jsi zpatky vratit moje nadseni? Dekuji El.

Bude vhodne, kdyz se podiváte na diskuzi, která je plánovaná na tuto středu. Nemyslím si, že porucha soustředění je způsobena pouze uvedeným projektem, jistě se na problematice podílí řada dalších faktorů. U alkoholu je otázkou cíle, proč je konzumován a jakém množství. Obecně řečeno, soustředění nepomáhá.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: