Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Porucha osobnosti

5.11.2011 | Olga

Dobrý den,
mám na Vás dotaz ohledně své maminky (64 let). Je hospitalizovaná v léčebně v Dobřanech a bylo mi řečeno, že má poruchu osobnosti. Má úzkosti a je smutná. Primářka, která jí léčí, jí nasazuje jedny antidepresiva za druhými, ale stále se nic nelepší. Teď bere Cipralex, ale taky nevidíme žádné změny. Maminka už na tom byla podobně před sedmi lety a tenkrát jí pomohly elektro-šoky a já i ona jsme přesvědčené, že by to mohlo zabrat i teď? Bohužel, primářka mi neustále tvrdí, jaké maminka dělá pokroky a jak je to lepší a tak šoky nepřichází v úvahu. Dokonce tvrdí, že si maminka dává dobrý pozor, aby nedala najevo, že má dobrou náladu. Prostě jí to nevěří. Ráda bych jí pomohla, ale nevím jak?
Je možnost nějaké kontroly, jestli paní primářka Štolfová postupuje správně? Co musí pacient udělat pro to, aby dostal elekro-šoky, když si je sám přeje a má zkušenost, že pomohou?
Předem děkuji, Olga Bejvlová

Nebylo by vhodnější po dohodě s maminkou změnit léčebné pracoviště? Přece jenom důvěra v léčbu je prvořadá a ta tu nějak chybí. Zkuste se domluvit s lékařem, který doporučil PL Dobřany, jak se zorientovat v dané situaci a najít řešení.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: