Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pořízení koupelny

7.9.2011 | eva

dobrý den
Moje kolegyně má otce,klterý přišel kdysi o celou nohu. Nosí protézu.V bytě u rodičů mají starou vanu a koupelna je také 45 let stará/ panelový dům/.

Rodiče chtějí pořídit novou koupelnu,zděnou a s nějakou pomůckou pro otce.
Mají její rodiče nějaký nárok na příspěvek,konkrétně na co a kam by se měli obrátit.
Rodiče jsou dost staří.
děkuji za odpověď

Přečtěte si si
Vládní kabinet schválil novelu zákona o poskytování dávek pro OZP (MediaFax). Nahrazení dosavadních dávek pro těžce zdravotně postižené osoby dvěma novými, příspěvkem na mobilitu a na zvláštní pomůcky obsahuje novela zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, kterou na svém zasedání schválila vláda. "Hlavním cílem navrhované právní úpravy je podle autorů zvýšení adresnosti a efektivnosti dávkové pomoci poskytované osobám se zdravotním postižením a maximální snížení počtu posudkových schémat," stojí v předkládací zprávě.
http://www.mpsv.cz/cs/10812
Zatím konzultujte svou situaci se zdravotně sociálním odborem, jedná se fakultativní dávku.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: