Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


porada u psychologa

21.6.2004 | Radek

Paní doktorko chtěl bych se zeptat jaké možnosti mám. Partnerka navštěvuje psychologa kterému vypráví vše do nejmenších detailů našeho vztahu-nevztahu samozřejmě se svým úhlem pohledu. Rád bych s tímto psychologem hovořil rovněž, což mi není umožněno s odkazem na jakýsi kodex, který psychologovi neumožňuje aby současně naslouchal dvěma klientům - bývalým partnerům, že prý to jde jenom abych tam byl se svou bývalou pouze v její přítomnosti. Myslím, si, že profesionál by si měl umět vyslechnout obě strany samostatně, aby pak mohl tomu, kdo ho navštěvuje poradit. Jaký je Váš názor? Děkuji

Vážený pane Radku,
je otázkou, co vaše bývalá partnerka sděluje při setkání s psychologem, o vyprávění do nejmenších detailů sděluje vám i tento fakt může být subjektivně podbarvený. Vzhledem k tomu, že by psycholog měl být profesionál, tak velmi dobře ví o úhlu pohledu klienta. Na vztazích se podílí vlastním pojetím každý, kdo je na něm účastný. Ale pro individuální terapii přítomnost dalšího reálného člena není podstatná. Něco jiného je rodinná, či manželská případně skupinová terapie. Pro práci teraputa není nejvhodnější, aby měl v indivuduální péči jednotlivé členy rodiny, nikoliv, že nemohl či nesměl mít, jen se jedná o obtížnou situaci. Tolik k objektivnějším údajům.
K subjektivním, uvažte, co vlastně očekávate od kontaktu s psychologem, kterého navštěvuje vaše bývalá partnerka. Předpokládáte, že jste viděn ve špatném světle?
A můj dotaz. Jak jste se dostal na stránky určené stárnoucí pečující populaci? T.T.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: