Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


porada

8.2.2011 | Hovorková Libuše

Prosím o radu, jak postupovat, pokud potřebuji zbavit svéprávnosti svého 90-ti letého, téměř slepého otce, který trpí silnou stařeckou demencí. Má děsivou obavu z lékařů, již 40 let nebyl u žádného specialisty a odmítá opustit byt a někam se nechat odvézt. Před 14-ti dny zemřela jeho manželka, která se o něho starala, ale nyní bydlí s námi ve společné domácnosti a máme s ním velké problémy.
Velmi děkuji za radu.

Zdravím
L. Hovorková

Podívejte se např. na http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=474. Soudem určený znalec může zajít k vám do bytu a posoudit duševní stav u vás, pokud máte obavy, že byste musela otce někam vozit.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: