Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pomůcky

4.1.2016 | Pavla

Dobrý den, před Vánoci jsme si vzali domů babičku a potřebovala bych poradit ohledně pomůcek, na které máme nárok. Je jí 87 let a má metastázy v páteři. Je na morfiových náplastech a je to s ní hodně střídavé. Každopádně sama už se ani neposadí, nevydrží stát, natož nějaký pohyb. Je na plenách a jediné co celkem zvládá je jídlo. Když ji posadíme, tak chvíli vydrží sedět a najíst se. Z nemocnice ji propustili jako kdyby byla naprosto pohyblivá a přitom na tom nebyla o moc lépe. Chtěla bych se zeptat, na jaké pomůcky bychom mohli mít nárok. Jako je postel, matrace atd. a co musíme koupit. Moc Vám děkuji za odpověď. Pavla

Bylo by vhodné situaci probrat jednak s praktickým lékařem, který je informován o zdravotním stavu vaší babičky a pomůcky může doporučit, jednak se podívat do prodejny zdravotních potřeb, kde jsou pracovníci seznámeni o nárocích klientely. Některé pomůcky si lze i půjčit. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: