Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pomoc pro nemohoucího seniora

15.12.2018 | Zdeněk Hluchník

Dobrý den, mám dotaz. Jedná se o bratra mé tchyně. Dnes už to došlo tak daleko že často upadne a sám není schopen se postavit. Pohybuje se jen přes podpažní berle a spíše tahá nohy za sebou. V mládí utrpěl úraz jedné nohy, navíc má velkou nadváhu(cca 160kg)Je mu přes 70 let-jinak mu zdraví slouží a tchyně(75 let), to už nezvládá.Další problém je že je jak bezdomovec, nepořádek,špína, nemyje se atd. Když se tam uklidí, za týden to je stejné, je to ale dané jeho nepohyblivostí. Chtěl bych to dát snad do pořádku, vhodnou postel, popřípadě uzpůsobit koupelnu tak aby se mohl umýt. Třeba toho nedocílím ale za pokus to stojí.

Jistě máte pravdu, ale realita u vašeho příbuzného je jinde. Abyste pak nebyl zklamaný, že vaše investovaná energie případně vyjde na prázdno. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: