Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pomoc

15.1.2011 | Jakoubek Petr

Mám 59letého strýce který je od mládí těžce nemozen.Má ochrnutou levou ruku a levou nohu.Od 20let do 58 let dělal v lese s tahal klady s konmi.Když nastoupil na předčasný duchod začal ve velké míře pít alkohol.Rum a pivo.Posledních 14dnu moc nejí a hodně zeslabnul a pohubnul.Potřeboval bych jen radu kam zavolat koho kontaktova kdo by mi pomohl. Když jsem se obrátil na státní orgán nepochodil jsem.Když jsem chtěl od obce se postarat se o přístupovou cestu pan starosta mi rekl na otazku(Co když se mu něco stane a nedostane se k němu lékař tak ho tam nachám umřít?)Odpověd byla :No nebostane.Musel jsem to hnat až na policii ktera mi pomohla.On sám pomoc nechce ale nemužeme ho tak nechat.Jsme z Příbramska.Díky za pomoc.

Váš strýc je chápán jako dospělý, svéprávný člověk. Pokud odmítá pomoc, kterou jste mu nabídl a řádně vysvětlil důvody, jedná se o jeho rozhodnutí, o jeho svobodné rozhodnutí v případě odmítnutí vaší doporučené pomoci.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: