Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pomoc

22.2.2011 | Alexandra

Dobrý den, moje mamka(43let), má problemy s úskostí strachem, někdy mívá pocit že ji někdo sleduje a má halucinace, nevím jaké. Trvá to 8 měsíců, vlétě jí obvodní lékařka předepsala leksaurin, ale to nezabralo niní chodí k psychiatrovi- Pan Gábor Nagy. Před 2 týdnama byla na psychyatrickém oddělení v Českých budějovicích, kde byla 5 dní . tam ji změnili léky .Užívá Thyrozol 1-0-1, rispen 1-0-1, cipralex 1-0-0 , Rivotril(0,5) 0-0-1. A stále to nezabírá . Jeden den jí je dobře a další den už nemá chuť žít nic ji nebaví, nejí jen neustále přemýšlí a je myšlenkama někde jinde. Mámka je na ÚP a já také .Bydlíme u babičky kde nás 6 lidí. nevím co mám dělat Sociální dávky nám zamítli , má nás živit babička . Chtěla bych se zepta co mám v tuto chvíli dělat. Jsetli mám změnit psychiatra? Má mámka nárok na důchod v jejím stavu? Prosím poraďte mi Děkuji Za odpověď

Maminka uživá nově předepsané léky 14 dní, jedná se se o příliš krátkou dobu, zatím se nedá učinit závěr, že léčba je neúspěšná. Měnit psychiatra zatím není důvod. Na vaší finanční situaci se jistě budou podílet i další sociální aspekty, když pročítám váš dotaz, ale víme o nich velmi málo. Konzultujte spiše sociální odbor OÚ.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: