Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pokrocila demence

7.11.2011 | lucie

Dobrý den staram se o babicku s dědou je to pro me dost naročné a každy dem babicka ma roztroušenou sklerozu a dede je po infarktu a mrtvicce a ke vsemu maji oba dva pokrocilou demenci a babicku to jde a s deou je to den co den horsi mivam spise pocit ze to deda i dost hraje kdyz venuji vetsi pozornost babaicce je pak agresivni a neprijemny nekolikrat mel i hystericke zachvaty a vyhazoval me ale ja se nedam vyhodit vim ze peci potrebuji objednela jsem ho k psychyatrovi potrebuje pomoc ma velke problemy s pomocovanim nechce nosit pmucky pliny co s takovymi lidmi?jeden den vsude uklidim druhy den znova a takle je to st

Poruchy chování při příznacích demence je možno farmakologicky ovlivnit, lze se dohovořit i s praktickým lékařem. V případě, že byste náročnou situaci nezvládala, i s pomocí pečovatelské služby, bylo by vhodné uvažovat o denním, či celodenním - ústavním zařízení.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: