Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pohyb při stařecké demenci

7.8.2017 | Mirka

Dobrý večer paní doktorko, měla bych na Vás dotaz, mám maminku 90 let ,má stařeckou demenci,jelikož jsme ji nemohli už nechat samotnou doma, v lednu jsme jí umístili do Domova pro seniory, kde se rapidně zhoršila.Jezdíme za ní ob den,snažím s ní cvičit,postavit na nohy a pomocí vozítku jít pár kroků.Ale bylo mi řečeno od sestřičky,že bych už s babičkou neměla ,aby nebyla unavená.Ale já si myslím,že pohyb by jí neměl vadit,kromě demence je celkem zdravá.Můžete mi prosím poradit,zda dělám chybu,když se s ní snažím chodit.Děkuji.

Váš dotaz je smutný, k člověku samozřejmě patří pohyb, následná únava patří k věci. Zkuste probrat chůzi s rehabilitační sestrou. Jinak by bylo vhodné podívat se po jiném zařízení pro nemocné postižené demencí. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: