Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Podmínky v péči o seniora

8.1.2015 | Kateřina Šťastná

Dobrý den,chtěla jsem se Vás zeptat,jestli je možné pečovat o seniora,který není mým rodinným příslušníkem,v domácím prostředí a pobírat nějaké dávky od státu.Potkala jsem jednoho starého dědu,který žije sám v domě,kde v zimě neteče voda,topí si přímotopem,nemá žádné sociální zařízení,není schopen si uvařit..Hůře chodí,je mu 79 let a jediný koho má je sestra,které je 73let.Docházím za ním jak jen je to možné,ale při zaměstnání je to celkem náročné.Předem děkuji za odpověď.Šťastná

Podívejte se do našeho vyhledavače na "příspěvek na péči" a zkuste pomoci seniorovi zažádat o příspěvek. (Tošnerová)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: