Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Podmínky k zbavení svéprávnosti,vrácení svéprávnosti

22.11.2011 | Katka

Dobry den chtela bych se zeptat na otázku ohledne moji mamy.Její sestra ji zbavila svéprávnosti bez nášho vědomí mne to hrozne mrzí protože si myslím že moje máma je normálna jako vždy byla a funguje normálne doma vaří, chodí nakupovat a správa se normálne, nevim kde prisla jeji sestra k tomu že je nesvéprávna a hodne mne zajímaj podmínky za jakych se to musí udelat a taky mne zajíma i to jak jí svéprávnost vrátit. Její sestra za ni bere peníze, nikdo nevi kolik a na mesíc jí dava 5 euro,ja sem daleko a nevim co mam delat chtela bych ji svéprávnost vrátit ale nemám moc informaci. Dekuji Katka

Vyhledejte na našich stránkách ve vyhledavači omezení způsobilosti k právním úkonům a máte rámcově odpověď. Vzhledem k tomu, že s maminkou nežijete, nelze na základě toho, že maminka normálně vaří, chodí nakupovat /do jaké výše?/ a chová se normálně ještě usuzovat, že je úplně duševně v pořádku. Omezení způsobilosti k právním úkonům se realizuje na půdě soudu a duševní stav posuzuje znalec z oboru psychiatrii, v případě, že k tomu dojde, je ustanoven opatrovník, který pracovně právní záležitosti za nesvéprávnou osobu řeší. Ale své pochybnosti můžete soudu, dle trvalého bydliště maminky, oznámit.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: