Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


podavani leku

25.5.2013 | jitka

Dobry den, ma matka 83 letb zije sama, je telesne fit, ale ma velke problemy s casovou orientaci. Vola ve 3 rano, leky, ktere ji nachysta synovec na 5 dni spolkne v 1 dni. Jeji prakticka doktorka mi odmitla vystavit poukaz na zdravotni peci, aby k ni chodila sestra kazdy den ji podala leky.Pry to pojistovna nehradi, protoze matka je mobilni. Odkazala me na soc.sluzby, ktere si mame platit, tam ale mi rekli, ze podavat leky nesmi. Je to zacarovany kruh, budu vdecna za kazdou radu, jak mam tutu situaci nejlepe vyresit. dekuji

Podávání léků má v kompetenci zdravotní služba /Home care/, bez ohledu na mobilitu, hrazené pojišťovnou. Člověk s poruchami kognitivních funkcí je často až hyperaktivní, čile se pohybuje, ale může bloudit, může být u něj porušena orientace a rozpoznávání. Pracovnice sociální služby skutečně nesmí léky podávat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: