Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pobyt v ldn

3.2.2018 | Pavel

Dobry den, chci se zeptat, zda je nemocnice v pravu, kdyz zacina uvazovaz o tom, ze moji vazne nemocnou matku chce propustit z ldn s vaznou bakterialni nakazou a chronickym selhavanim jater. Situace se ma tak, ze mama sla na odstraneni delohy z duvodu nadoroveho onemocneni -sarkom. Bohuzel vsak mela cirhozu jater a praskly ji varixy a malem zemrela. Pi mesici jsrm si ji vzal domu vicemene v dezolatnim stavu par dni pred vanocema a na stedry den uz ji vezla rychla do nemocnice. Dalsi den malem vykrvacela a behem dvou dnu se stav natolik zhorsil, ze nam bylo receno, ze to nemuze prezit. Nebylo se co divit pri tlaku 53/25 a tepu 32. Po tydnu ji z interny prevezly na chirurgii a zjistili ji nesrustajici jizvu po operaci, nebot se nakazila jeste v nemocnici enterokokem. Je tri tydny na ldn ve zvysenem hygienickem rezimu a pani doktori ji odmitaji medikovat antibiotika z dusledku mozneho selhani jater, ale uz upozornuji na to, ze zabira misto. Z naseho zdravotnickeho systemu se mi chce zvracet. Jak si neco takoveho muzou vubec dovolit. Mama se uz nezvedne, ma spoustu vody v tele, kazdou chvili muze umrit a na pokoj se chodi v rozsce rukavicich a obleku. Poradte prosim jak se branit. V tomhle pripade nejde jen o jeji zivot, ale uz i nejblizsi rodiny.
Jen tak mimichodem je to ldn Cesky Krumlov.

O vaší závažně nemocné mamince se zkuste dohovořit s revizním lékařem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: