Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


permanentí cévka

10.5.2012 | Kleča

Dobrý den,mám dědečka v srpnu mu bude 90 let, stará se o něho moje mamka,děda už má asi 3. rok cévku natrvalo, do této doby mu nedělalo problémy vymočit se a zašpuntovat, s věkem a zhoršující se demencí momentálně nezvládá, je dvakrát i třikrát denně pomočený, ztrácí uzávěry a vůbec si to neuvědomuje.Zajímalo by mě, jestli není nějaké jiné řešení. Nebo jak se to dělá v domovech důchodců? Napadlo nás nechat mu sáček na moč-který normálně má v noci- i přes den,ale jestli by mu to uškodilo, to nevíme.Prosíme o radu, jestli existuje nějaké řešení, popřípadě jen nějaký kohoutek, aby se s tím dalo lehčeji manipulovat.Děkujeme za radu.

Zkuste problém konzultovat s urologem, protože s postupující demencí může být řešení v plenách na jedno použití.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: