Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pečující a úřad práce

15.9.2011 | Marek Brno

Vážená pí dr, dobrý den. Rád bych se Vás zeptal na dotaz ohledně mne jako pečující osobu. Od r.2010 jsem pečovatelem mé nemocné maminky která pobírá PnP ve 2.stupni (i když já bych řekl,že by měla patřit pod 3.st). Nicméně, maminka potřebuje opravdu celodenní péči. Musím se starat jak o medikaci tak vaření, nákupy, úklid apod. Bohužel, nemám vůbec čas na soukr.život a tudíž ani na zaměstnání. A tady začíná můj dotaz; momentálně jsem v evidenci ÚP a to proto,že nemám žádný jiný příjem. Díky tomu, beru dvě soc.dávky a to živ.minimum+ příspěvek na bydlení,celkem cca 6.000kč/měs. Vzhledem ale k tomu,že být na ÚP je samozřejmně podmíněno i tím,že Vám hledají zaměstnaní což v tuto chvíli opravdu nemůžu tak se chci zeptat zda se mohu ODHLÁSIT z ÚP ale zároveň i nadále mohl být příjemcem výše uvedených dávek...?? Mám obavy,že pokud se z ÚP odhlásím tak sice zdravotní a soc.pojištění mě bude dál hrazeno jakožto pečující,ale asi bych přišel o těch 6tisíc kč které mi vyplácí soc.úřad. Můžete mi prosím poradit? Platí pro mne stejné podmínky jako pro kteréhokoliv nezaměstnaného i když jsem pečující osoba o osobu blízkou?? Děkuji za Váš čas.

Platí pro vás stejné podmínky jako pro kteréhokoliv nezaměstnaného.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: