Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


pečuji o tatínka

9.7.2018 | janajana

Dobrý den, pečuji se sestrami o tatínka (81let), je naprosto odkázán na naši péči.Je v plenkách a na vozíku, nezvládá se sám již ani najíst.Péci máme druhý stupen, střední :(( .každopádně, můj dotaz se týká toho že tatínek má velké bolesti díky kterým spí v noci maximálně tři čtvrtě hodiny,Stále si sedá, chce na vozík, kde potom usíná, a zase do postele atd..přes den je to lepší ale vůbec nespí!!!je strašně vyčerpaný a my se sestrami už taktéž.Prosím poradíte mi kam se obrátit? Jeho lékaře máme bohužel již pocit to nezajímá, pro něj je prostě starý a nemocný a co prý chceme..co můžeme udělat?jak mu pomoci aby tolik netrpěl!!popřípadě zda by pomohlo obrátit se třeba na charitu, poskytují prý snad nějakou pomoc pečujícím rodinám..Jsme naprosto bezradní a nevím jak dlouho to ještě vydržíme.Do ústavu ho určitě nechceme dát.Přál si zemřít doma a to mu samozřejmě chceme splnit.Děkuji.

Můžete kontaktovat psychiatrickou či neurologickou ambulanci, samozřejmě se můžete obrátit na místní charitu. Vhodné by mohlo být využití denního centra, pokud je k dispozici. Obvodní lékař tatínka by teoreticky měl být jeho ošetřujícím lékařem, praxe, jak vidíte je jiná. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: