Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pečovatelství

7.3.2013 | Šárka

Dobrý den, pečuji o babičku která má stupeň 2 a teď budeme žádat o zvýšení na stupeň 3. Chtěla jsem se zeptat jestli kdybych otěhotněla bych dále byla pečující osobou a mohla pobírat i rodičovský a mateřský příspěvek. Jdou tyto dvě věci dohromady? Nebo to jde jen při stupni 2? děkuji za odpověď.

Vzhledem k tomu, že vaše otázka je velmi teoretická, uvidíte, jak dopadnete s 3. stupněm příspěvku na péči. Konzultovat příspěvky pak by bylo vhodné s podáním žádosti na úřadu práce. Lze se starat o miminko a pečovat o osobu blízkou ve 3. stupni - skutečně to zvládnete?


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: