Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pečovatelka

8.4.2013 | Eva

Dobrý den, mám 82letou babičku po operaci kyčelního kloubu (nyní na klinice). Ohodnocení číslo 3 (přesně tomu nerozumím). Babička leží, s pomocí se zvedne z postele, ujde cca 20 kroků a potřebuje si odpočinout. Babičku budou nyní po 3 měsících propouštět, a řešíme, zda bych péči o ni zvládla sama a vzala si ji k sobě. Ráda bych si k ní zařídila soukromou pečovatelku (vím, že jsou pečovatelky na max. 3x hodina denně, to je však málo, jsem na mateřské a vychovávám sama malou dcerku). Soukromou pečovatelku bych potřebovala na 12 hodin denně, abych mohla občas odjet z domu (pečovatelka by měla umět i s babičkou rehabilitovat). Chci se zeptat, zda takové pečovatelky existují, kde najdu kontakt (případně finanční ohodnocení) a kde žádat a jak o příspěvek na péči o babičku. Děkuji Vám, Eva, Praha

Podívejte se do naší rubriky - nejčastější otázky "Příspěvek na péči". Přečtěte si pár odpovědí v naší poradně. Domluvte se s praktickým lékařem (vše je v odpovědích na dotazy) ohledně služby Home care. Inzerát ohledně pečovatelky lze umístit v naší rubrice inzerce.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: