Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče ve stáří

18.10.2011 | Daniela

Dobrý den,
píši jménem svých rodičů, kteří by rádi pomohli starším sousedům, kterým je oběma kolem 90ti let. Vozí je k lékaři a obstarávají s nimi nákupy, protože ale pán musel být hospitalizován, chtěli by se nechat ustanovit opatrovníky, aby jim v případě potřeby mohly být sděleny osobní informace. Jaký je pro toto postup a lze o to zažádat i v případě, že nejsou příbuzní? Nejedná se o příspěvky apod., jen o to, aby mohli s úřady komunikovat podobně jako příbuzní. Děkuji předem za radu.

Je otázkou v jakém psychickém stavu jsou vaši starší sousedi. Pokud není problém, tak mohou v nemocnici sdělit jako osobu blízkou jednoho z vašich rodičů. Což bývá často, nemá - li nemocný příbuzného, žije sám, dá do rubriky osoba blízká jméno souseda. Vše ostatní by šlo řešit zápisem před notářem. Pokud psychický stav není dobrý a zhoršuje se, pak se situace komplikuje a musela by se řešit soudně.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: