Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče po CMP

13.6.2014 | Renata Pospíchalová

Dobrý den, před 2 měsíci prodělal tatínek ( 69 let) mozkovou příhodu, nyní je již 6 týdnů na LDN.Má ochrnutou pravou pulku těla, ale končetinami pohybuje.Bohužel na LDN není rehabilitace tak intenzivní, jak bychom si přáli, 1x denně je pro něj málo, tatínek pak většinu času leží.Používá chodítko, ale zatím se neudrží v sedu a taky neudrží stolici.Jinak je po psychické stránce v pořádku.Nechceme se s tímto stavem smířit, a proto mu chceme sehnat další rehabilitační péči,kterou podle nás potřebuje ze všeho nejvíc, aby mu neochabovaly svaly.V ustavu v Chotěboři nás odmítli s tím, že tatínek nesedí a neudrží stolici.Jsem bezradná, co dělat dál, kam se obrátit, aby měl tatínek to, co potřebuje a nemusel jít někam do domova důchodců, kde bude opět jen ležet a cvičit chvíli 1x denně.Před mrtvicí byl naprosto zdráv, stále pracoval, ráda bych mu pomohla.Předem moc děkuji za jakoukoliv radu, co dělat dál, děkuji, Renata

Zřejmě vám nezbude nic jiného, než pokusit se zajistit další placenou rehabilitační pracovnici, která by do LDN docházela. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: