Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče omaminku a sociálka

26.7.2012 | Alena Nauwelaertsová

Chtěla bych se zeptat,jaký nárok má okresní sociálka v místě bydliště bydlištěv pojmu "místní šetření".Oečuji omaminku ve 4, stupni závislosti. Chce kontrolovat sklep, ledičku a bůhvíco, dokonce v nepřítomnosti, když mám občasné hlídání od firmy, která oskytuje v mé nepřítomnosti služby pro maminku za úplatu.Kamažmohou zajít, je to na jejich libovůli, anebo je na to nějaký předpis. O maminku pečuji proto, že rodina echtěla pomáhat a s maminkou žiji ve společné domácnosti.

Odbor má právo na kontrolu toho, komu přispívá financemi, ke kontrole pečujího, tedy jak je postaráno v péči o maminku. Pobírá nejvyšší příspěvek 12 000 Kč. Kontrola může přijít i v době, kdy pečuje o maminku vámi placená firma. Zřejmě došlo mezi vámi a odborem k neporozumění, bylo by vhodné si vysvětlit situaci.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: