Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Pece o tchyni

14.12.2017 | Miriam Zetova

Dobry den,
chci se zeptat jak postupovat. Mame s tchyni spolecnou domacnost a ma u nas vecne bremeno- sluzebnost. Je nyni na LDN po urazu,je lezak a potrebuje 24h peci,naznacuje,ze az se trosku rozhyba,tak chce domu,svara ji v tom podporuje a stale na nas utoci,at si ji domu vezmem,ze by se ji zaridila pecovatelka,ale co vim,tak ta chodi jen 3x denne a udela hygienu.. Ale my mame male deti a treti na ceste a odmitame si ji vzit domu,starat se o ni vazne nezvladneme a ani nechceme,ma i demenci stareckou. Muze nam ji svara i pres nas zakaz ji sem privezt? Jak mame prosim postupovat?

Vaše tchýně, jak píšete, má u vás věcné břemeno - služebnost, mrkněte na https://dostupnyadvokat.cz/blog/co-je-sluzebnost-a-realne-bremeno
Švagr ji, se zajištěním externí péče, může vrátit do společné domácnosti. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: