Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o staršího dědu

3.12.2011 | Kristýna Valášková

Dobrý den, mám dotaz týkající se péče o mého dědu (74 let). Stará se o něj babička a strýc, bydlí v jednom domě. Děda je 3 roky po mrtvici. Hlavní problém je v tom, že ,,sní na co přijde´´ a babička ho pak musí mýt, protože už mu dobře nefungují svěrače. Neustále řešíme dilema, co s tím - zamykat ledničku na úkor ostatních. Sám už nemá takovou vůli ,aby nevyjedl všechny pekáče. Stresuje to celou rodinu, hlavně tím,že babička má neustále narážky typu: vemte si ho na chvíli domů, to nemám nic péct a vařit. Opravdu už si nevíme rady, jak tuto situaci řešit. Děkuji vám mnohokrát za odpověĎ.

Je otázkou, zda dědeček ví, co činí. Zda strava je pod kontrolou jeho volní složky, tedy ví, co dělá a jaký má jeho případné přejídání dopad. Jednalo by se o jeho svobodná volbu. I když s jeho počínáním nemusíte souhlasit. Jestliže tomu tak není a dědeček si nepamatuje, že jedl, pak lednička by mohla mít pojistku.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: