Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o starší osobu

27.3.2011 | Renata Fukarováf

Dobrý den, moje maminka získala příspěvěk na péči o otce (manžela), který je jednak psychicky nemocný (opakované hospitalizace v ps. léčebně v Brně) a jednak se o sebe neumí postarat, protože má fyzické problémy se zády a s chůzí. Chci se zeptat, jestli má nárok na tento příspěvěk, když za rok k invalidnímu důchodu ještě má zisk z pronájmu podle paragrafu 9 daňového zákona a to v částce cca. 40000,- Kč/ročně. Při zařizování příspěvku se nikdo na tuto skutečnost neptal a teď nevíme, zda na něj vlastně má maminka nárok, zda ho nebere neoprávněně. děkuji za odpověd. R. Fukarová

Maminka za péči o tatínka bere příspěvek oprávněně.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: