Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o starší osobu

16.1.2012 | Kolářová

Dobrý den, mám doma maminku 82 let, podle magnetické resonance-atrofie mozku, špatně chodí,léky jí musím dávat sama jinak vše splete,starám se jí o domácnost,na toaletu někdy nestihne ,vozím jí stále po lékařských kontrolách trápí jí štítná žláza a k tomu i špatně vidí. Při chůzi se prý s ní vše houpe.Péče o ní už začíná být velice náročná.Dá se alespoň nějakými léky povzbudit mozek,nebo co bych ještě mohla udělat aby měla život trochu příjemnější? Děkuji předem za odpověď Kolářová

K problematice je vhodné, aby se vyjádřil lékař, který indikoval magnetickou rezonanci, v nálezu musí být podrobnějí rozklad, např. výrazná korová atrofie, či něco podobné. Nebo se vyjádřenil k možné terapii její ošetřující lékař, který zná celý klinický obraz. Moje doporučení by mělo charakter věštění.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: