Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o starou ženu

23.8.2019 | Fos

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Jde o starou ženu, která mne sice přivedla na svět, ale rodičovských práv se vzdala a místo péče o své tři dcery se věnovala alkoholu, práci se vyhýbala, byla i uvězněná. Nicméně - od roku 2012, kdy nadělala hromadu dluhů (hlavně díky svému laxnímu přístupu ke všemu a všem) a hrozilo, že skončí na ulici jako bezdomovec, jsem jí začala pravidelně vyřizovat sociální dávky, dluhy jsem zaplatila a od té doby se starám. Mí sourozenci mi v ničem a s ničím nepomohou. Tvrdí, že nejsou povinni, když ona své rodičovské povinnosti taktéž nevykonávala. Ano, já to vím. Ale .... Stejně pomáhám, dávám ze svého, za vše mám jen narušenou psychiku a vztahy ve vlastní rodině. Nyní se situace zhoršuje a já nvm, jak dál .... Hrozí, že bude potřeba denní péče, já si ovšem nemohu dovolit odejít z práce, protože peníze potřebujeme. Je nějaká možnost, kdy by se o ni postaral nějaký ústav? Podotýkám, že nemá velký důchod, protože nechodila do práce. Já za ni ale nemůžu již nadále platit. Děkuji za odpověď

Konzultujte spádový zdravotně sociální odbor OÚ v místě bydliště vaší maminky. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: