Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o starého rodiče

26.12.2017 | Ivana Kordačová

Dobrý den.
Moje samostatně žijící 87 letá matka prodělala stomii a bude propuštěna do domácího ošetřování. Bohužel, na internetu jsem našla protichůdné informace o tom, na co mám či nemám pro její ošetřování nárok (jsem v zaměstnaneckém poměru)... dozvěděla jsem se, že existuje něco jako domácí zdravotní či sociální nebo rehabilitační péče, ale stále mi není jasné co z toho by připadalo do úvahy. Vzhledem k tomu, že matka s námi nežije ve společné domácnosti prý nemám na nějaké placené volno (paragraf) nárok...
Děkuji za odpověď.

Zavolejte na sociálně zdravotní odbor v místě bydliště vaší maminky a proberte situaci s nimi. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: